Zamilovali jste si prostorná vozidla? Zkuste i minibus nebo dodávku

Na ten prostor v karavanu si člověk zvykne snadno. Těžko se mu pak usedá do malého osobního automobilu, natož když se tam má sbalit na nějakou delší cestu. Jestli jste tedy zvyklí půjčovat si karavan a teď vás čeká dovolená, kde máte zaplacený hotel, avšak nedovedete se sbalit do osobáku, půjčte si minibus.

Na dovolenou půjčeným autem se vydává čím dál více lidí. Někteří mají problém se do svého malého osobního vozu sbalit, další jedou ve větší skupině a do pětimístného auta by se všichni nevešli. Velmi častým důvodem je také technický stav vlastního auta. Jakmile už ztrácí na výkonu či špatně startuje, místo dekarbonizace motoru a dalších oprav si většina lidí raději půjčí spolehlivější vůz.

Minibusem se cestuje pohodlně

Každá dobrá půjčovna aut vám dnes nabídne nejen osobní vozy, ale také dodávky a minibusy. A právě ty jsou na delší cesty ideální. Hodí se zejména pro větší skupiny lidí, nicméně někteří si je půjčují, i když cestují třeba jen ve čtyřech. Na zadní sedačky narovnají věci, nebo je využívají na spaní, což se hodí třeba v případě, kdy se střídají dva řidiči a ten druhý se potřebuje prospat. Jestli vám jde ovšem právě o tohle, dobře si zjistěte, zda jsou v autě samostatné sedačky pro každého cestujícího, nebo lavice. Na spaní je rozhodně pohodlnější lavice, zatímco pro sezení zase samostatná sedadla.

Zjistěte si podmínky kilometrovného

Autopůjčovny mají zpravidla omezený počet kilometrů, které s vozem lze najet. Jestli narazíte na hranici danou pro jeden den, zřejmě se při cestě do zahraničí nedoplatíte. Nicméně například autopůjčovna Olomouc to má zařízené tak, že se kilometrovné sčítá za celou dobu vaší výpůjčky. Denně tedy můžete najet 300 km, ale pokud si auto půjčujete na 7 dní, je celkový limit 2100 km a na tom, kdy ho najedete, nezáleží. Což vám třeba na cestu do Chorvatska a zpět plus mínus vystačí, když nebudete moc jezdit ještě tam.

A pokud s sebou na dovolenou povezete opravdu snad půlku bytu, možná by vám mohla přijít vhod půjčovna dodávek Ostrava. Ale to už byste byli doopravdy extrém.

Tvorba webových stránek: Webklient