Nebojte se strávit dovolenou jinak

Hledáte nový způsob dovolené? Jste dynamický, sportovně založený a akční typ, u kterého již pouhá představa čtrnáctidenního polehávání na pláži způsobuje mírnou nevolnost? Nebo naopak toužíte po klidu českých luhů a hájů, možnosti probouzení přímo u některého z půvabných rybníků a večerním posezení s podobně naladěnými kamarády? Nemáte dostatek financí na exotické dovolené, nebaví vás trávit další léto na rodinné chatě, vidět stále stejné věci a vést nekonečné debaty o angreštu a počasí se sousedem přes plot? Hledáte finančně nenáročnou dovolenou, při níž budete omezováni jen svými vlastními přáními a preferencemi?

Zřejmě jsme ve vás právě objevili ideálního kandidáta na dovolenou v karavanu. Současné moderně zařízené a technicky vybavené karavany vám mohou zajistit bez přehánění dovolenou snů. Pro ty, které myšlenka takové dovolené oslovila, ale nemají dostatek základních informací, je zde několik rad.

Kupříkladu velký rozdíl je mezi obytným přívěsem za auto a obytným vozem. Neuvážená rychlá koupě určitě není to, čím byste chtěli zahájit svoji zaslouženou dovolenou. Dejte proto přednost možnosti strávit s vybraným typem karavanu nejprve třeba prodloužený víkend. Vyhledejte seriózní půjčovnu a nechte si poradit od odborného personálu. Poté sami zjistíte, zda se pro úžasné chvíle vaší mobilní dovolené vyplatí pořizovat si vůz nový nebo ojetý, či je pro vás mnohem lepší spolehnout se na služby některé z půjčoven.

Rozhodně se nestyďte ptát se zkušenějších známých či účastníků internetových diskusí. Listujte odbornými časopisy, informujte se přímo v půjčovně.

V případě, že si budete karavan půjčovat, nezapomínejte na to, že jistě nebudete jediní. Zavčas naplánujte termín dovolené a v dostatečném předstihu konzultujte zarezervování pro vás optimálního typu vozidla. Mimo sezónu vyjde dovolená obvykle laciněji.
Nepodceňujte ani výběr místa rekreace. Pro úplné začátečníky či ty z vás, kteří jsou omezeni množstvím financí, může být naprosto ideálním řešením dovolená strávená na některém z krásných míst České republiky.

Pečlivě vybírejte i samotnou autopůjčovnu. Dejte i na hodnocení jejích klientů. Má o vás personál zájem? Nevyhýbá se osobnímu jednání, dává najevo snahu a ochotu vám pomoci s výběrem správného vozu? To je dobré znamení.  Zajímejte se i o podmínky půjčení a možnosti přistavení vozu do místa vašeho bydliště, důležitá je míra asistence, jakou je schopna půjčovna nabídnout.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tvorba webových stránek: Webklient