Obytná auta a karavany zaplní v listopadu brněnské výstaviště. Přichystán je i program pro cestovatele

Veletrh Caravaning Brno je svátkem pro všechny nadšence do cestování na čtyřech kolech. Již od 8. listopadu se na brněnském výstavišti představí přední dovozci a prodejci obytných aut a karavanů. Připravena je však také nabídka kempingového vybavení a atraktivní cestovatelský doprovodný program.

Prémiové značky najdete v pavilonu F

Ty nejluxusnější expozice plné moderních obytných aut a karavanů jsou připraveny v pavilonu F, který je stejně jako vloni věnován prémiovým značkám. Připraveno bude to nejlepší od firem Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, J.M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE. Těšit se tak můžete na značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a Phoenix.

Desítky prodejců obytných aut a karavanů v pavilonu P

Plně obsazen bude i pavilon P, ve kterém najdete výběr toho nejlepšího od jednotlivých firem, včetně novinek pro nadcházející sezónu. Představí se zde například firmy Adria Karavany Morava, Adria Karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars, FINASO, HvCARAVANS, HYKRO, KaravanTravel.cz, KOBRAS, Kov Velim, Rinen či Turčan-Auto. Ze značek jmenujme třeba CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, Fendt, Sunlight, Ahorn, CI, Eura Mobil, RIMOR, Globecar, Frankia, Tanja Vans nebo Mobilveta. Jednoduše zde na jednom místě najdete kompletní nabídku, která je na trhu k dispozici.

Vyberte si z nabídky cestovatelského vybavení

Caravaning Brno nabídne bohatý sortiment cestovatelského vybavení. Ať už se jedná o stany, svítidla, kempingový nábytek či židle a křesla. Příslušenství výrobce Eurotrail najdete například na stánku Auto Moto Přikryl. Stany pořídíte u firmy APPEL TRADE. Na veletrhu zakoupíte i příslušenství přímo pro obytná auta a karavany. A jelikož veletrh je zároveň inspirací a zdrojem informací, dozvíte se zde, jaké jsou možnosti ubytování v tuzemských i zahraničních kempech.

Bazar karavanů, Caravan Park i testovací jízdy

Veletrh nezapomíná ani na starší modely obytných aut a karavanů. Ty, které již mají něco málo za sebou, najdete v bazaru karavanů – navíc za velice příznivé ceny. Vítání jsou i návštěvníci, kteří chtějí přijet vlastním obytňákem nebo karavanem. Právě pro ně je připraven Caravan Park, díky kterému si zakempujete přímo v areálu výstaviště. Návštěvníkům doporučujeme vyzkoušet i testovací jízdy, které ocení jak zkušení řidiči, tak nováčci.

Doprovodný program – bezpečná jízda a zimní cestování

Letošní ročník veletrhu se ve svém programu zaměřuje na aktuální cestovatelská témata. Jedním z nich je bezpečnost jízd s obytným vozem, na stánku Žena v autě.cz budou pro návštěvníky připraveny trenažery, simulátory, zajímavé workshopy, ale třeba i zajímavý program pro ženy. Své zkušenosti s obytným autem nebo karavanem přijedou předat také známí čeští cestovatelé jako např. Jakub Moravec, který se zaměří i na moderní trend v podobě zimního cestování. Zájemcům sdělí své zážitky z cestování po Skotsku, severním Norsku i Laponsku.

 

Technické poradenství

Na veletrhu se dozvíte i mnoho zajímavých informací díky přednáškám a praktickým ukázkám. Připravena jsou technická témata, která se zaměřují například na výběr a montáž vhodných doplňků do obytných aut či energetickou soběstačnost obytných aut. Dále se seznámíte s rozdíly mezi jednotlivými druhy obytných aut, možnostmi financování i s dopravními předpisy pro karavanisty v České republice i v zahraničí.

Nejvýhodnější je navštívit veletrh ve čtvrtek 8. listopadu, kdy je vstupné při zakoupení on-line jen 100 Kč. Více informací najdete na webových a facebookových stránkách, k on-line registraci využijte již nyní webové stránky www.caravaning-brno.cz.

Jak vypadal minulý ročník? Podívejte se na video:

Tvorba webových stránek: Webklient