Na dovolenou v partě a karavan nestačí? Poradíme, jak na to…

Plánujete letní dovolenou? S větší partou a váš obytňák nestačí? Máme pro vás návrh. Vyražte na ni s minibusem. Minibus je v podstatě malý autobus. Ten nejmenší v pohodlí přepraví sedm osob, do toho největšího se jich vměstná až třikrát více. Pro větší rodiny nebo partu kamarádů se tak jedná o ideální formu přepravy.

Stačí na minibus běžný řidičák?

Pamatujte, že s běžným řidičským průkazem skupiny “B” můžete vézt 8 lidí, takže včetně řidiče 9. Pozor ale také, co je zapsáno v technickém průkazu. Pokud je vozidlo uzpůsobeno a v TP má zapsáno, že může přepravovat víc osob, bude třeba shánět řidiče s vyšším oprávněním. Nerozhoduje tedy jen počet přepravovaných osob, ale kapacita zapsaná v technickém průkazu. Samozřejmě, pokud má vůz zapsaný osm osob, nelze do něj legálně vtěsnat lidí 12. Dokonce, ani, kdyby to byly děti:-) A pokud minibus splňuje počet do 8+1 osob, pak je tu ještě omezení hmotnosti do 3,5 tuny, což se většiny mikrobusů nebude týkat.

Minibusy pro rodinné účely

Minibusy spadají do kategorie užitkových vozů primárně určených pro převoz cestujících. Mezi jejich provozovatele často patřili (a stále patří) taxislužba, cestovní kanceláře, v příměstské dopravě s menší vytížeností často nahrazují autobusy. V poslední době ovšem stále častěji nacházejí své využití i pro rodinné účely. 

Na dovolenou autobusem? Jen pro otrlé

Představte si následující scénář. Rádi byste svou dovolenou strávili se širším příbuzenstvem. A je otázkou, jak se na ni dopravit. Letecká, ale i železniční doprava se v případě většího počtu členů v domácnosti může pěkně prodražit. Do levnější kategorie spadá doprava autobusová. Její nevýhodou ovšem je, že na dovolenou cestujete se spoustou neznámých lidí a jste trošku i omezeni na svobodě. 

Ideální minibus

Jakékoliv zastávky mimo ty plánované řidičem (mimo těch, při kterých jde o zdraví) jsou těžko realizovatelné. Mnohem pohodlnější rozhodně je cestování po vlastní ose ve vlastním automobilu. Minibus je v případě přesunu většího množství lidí přímo ideální. Ten si samozřejmě nemusíte hned kupovat, byť v případě jeho častého využívání je i tato úvaha na místě. Na dovolenou vás však bezpečně dopraví i vůz pronajatý.

Pohodlná cesta na dovolenou

Minibusy a mikrobusy má ve své nabídce téměř každá autopůjčovna specializující se na pronájem dodávek. Například brněnská půjčovna aut Car Node (na internetu hledejte pod odkazem půjčovna dodávek Brno) má ve svém portfoliu hned několik těchto vozů v cenách okolo dvou tisíc na den. Vozy navíc společnost přistavuje ve čtyřiadvaceti městech po celé České republice. 

Aby vás cesta na dovolenou těšila, ne děsila

Stačí tedy vybrat auto nacházející se nejblíž vašemu bydlišti. Na stejném místě (ale i jiném) si jej zase pracovníci autopůjčovny vyzvednou. Je to snadné, že? Vaše cesta na dovolenou bude pohodlná a příjemná. S množstvím zastávek dle vaší libosti. A těšit se budete moci jen ze společnosti svých blízkých. Zkrátka vás čeká cesta, která vás nebude děsit, ale těšit, a o to při dovolené jde především, nebo ne?

Tvorba webových stránek: Webklient