Pojištění auta a karavanu? Není potřeba nikam chodit

Jako majitel obytného vozu, s nímž jezdím každý rok na dovolenou, musím splňovat zákonnou podmínku o povinném ručení. Abych zamezil případné platbě škod, volím rovněž havarijní pojištění. Dříve jsem si tyto záležitosti vyřizoval výhradně osobně na pobočce nejbližší pojišťovny. V současnosti už je ale praktičtější volit online pojištění.

Významná úspora času je hlavní předností online pojištění auta

Pojištění auta přes internet pro mě znamená především úsporu času a námahy. Díky tomu, že lze skutečně vše zařídit online, aniž bych musel někam chodit, zabere mi celá věc jen pár minut. Veškeré dokumenty mi pak přijdou na moji emailovou adresu, zelená karta následně dorazí během několika dní do poštovní schránky. Tímto způsobem se dá zařídit nejen pojištění klasického auta či karavanu, ale rovněž i dalších motorových vozidel, u kterých platí nutnost mít sjednané povinné ručení, jestliže s nimi hodlá člověk jezdit po veřejných komunikacích. Kromě povinného ručení se vyplatí také havarijní pojištění.

Většinou se dá sehnat levnější řešení nežli v klasické pojišťovně

Pojištění auta (a v mém případě karavanu) online vyjde leckdy výrazně levněji nežli v klasické kamenné pobočce, neboť se výsledná suma snižuje o administrativní úkony, jež jsou spojené s fyzickou přítomností. Měsíčně tak například u povinného ručení za obytný vůz platím o stovky korun méně, než tomu bylo dříve, když jsem chodil k přepážce na pojišťovnu, kde navíc často bývaly nepříjemně dlouhé fronty. Dá se tak říci, že zřízením pojištění auta online si ušetřím i nějaké ty nervy.

Zapomenout se nemá na pečlivé srovnání pojištění

Před tím, než se pustíte do sjednání smlouvy online, je dobré si provést důkladné srovnání nabídek od jednotlivých pojišťoven, respektive variant jejich produktů. Také lze přímo zohlednit typ vozu, značku a model, například si tedy můžete najít srovnání povinného ručení pro VW.

A kde vám na internetu se srovnáním a zajištěním smlouvy pomohou? Osobně mám dobré zkušenosti s webem kalkulackapojisteni.com, kde je navíc řada praktických a zajímavých informací, jež se týkají různých druhů pojištění auta.

Tvorba webových stránek: Webklient