Makarska: Nejoblíbenější letovisko Střední Dalmácie, skvělý cíl vaší cesty

Letovisko Makarska je centrem stejnojmenné riviéry ve Střední Dalmácii, které se táhne od městečka Brela na severu, až po letovisko Gradac na jihu. Zatímco počet stálých obyvatel letoviska Makarska dosahuje 15 tisíc, v letních měsících se téměř zdvojnásobí a v měsíci srpnu, který je vrcholem sezóny na pobřeží, se v Makarské pohybuje okolo 40 tisíc lidí. A není se čemu divit, Makarská je totiž nejoblíbenějším turistickým cílem na celém dalmatském pobřeží. Pokud upřednostňujete klidnější místa, vyberte si raději pro svou dovolenou jiné místo na pobřeží Makarské riviéry a do Makarské podnikněte třeba jen výlet ve večerních hodinách.

Koupání v Makarské

Jako nejkrásnější pláž bývá označována téměř 1,5 kilometrů dlouhá pláž Donja Luka nacházející se v centru letoviska, u které stojí známé hotely, jako jsou Dalmacija či Meteor. Pláž Donja Luka, nositel ocenění Modrá vlajka, je oblázková s pozvolným vstupem do moře a proto ji vyhledávají především klienti s menšími dětmi. Pokud dáváte přednost méně obsazeným plážím, vyhledejte jednu z menších pláží nacházející se severně či jižně od pláže Donja Luka. Nudisty nejvyhledávanější pláž se jmenuje Nugal, je dlouhá asi 100 metrů a najdete ji v nejjižnější části Makarské, kousek od Tučepi.

Tipy na hezké Ubytování Chorvatsko najdete vždy na serveru Hotely.cz

Letní festivaly plné hudby a zábavy

Každoročně se zde, v období od června do září, koná na různých místech tzv. Makarské kulturní léto, soubor festivalů vážné, moderní i folklórní hudby, divadelních představení, sportovní i zábavních akcí. Nejoblíbenější akcí turistů je tzv. Ribarska noč (Rybářská noc) konající se několikrát za letní sezónu na nábřeží a na náměstí Kačiče. Rovněž na terasách některých hotelů můžete po večeři posedět při sklence dobrého dalmatského vína za doprovodu živé hudby. Ať už preferujete bydlení v karavanu nebo jsou pro vás lepší apartmány, Chorvatsko je pro vás nejlepší volba.

Makarská je také místem sportovního využití

Nejen za koupáním, kulturou, ale také za sportem se můžete vydat do tohoto malebného letoviska. V místních půjčovnách si můžete zapůjčit kola, mopedy, motorové čluny či šlapadla. Na plážích si můžete zahrát volejbal nebo jiné míčové hry. Jste příznivci dobrodružnějších aktiv? I na Vás jsou v Makarské připraveni.

Pokud naopak patříte mezi milovníky romantických procházek podél mořského pobřeží, budete nadšeni. Po pobřežní promenádě se můžete dostat do severních letovisek Baška Voda a Brela,nebo opačným směrem na jih doTučepi. A pokud budete mít příležitost, nezapomeňte se vydat brzy ráno, nebo spíše pozdě v noci na Sv. Jure (svatý Jiří), nejvyšší vrchol Biokova. Věřte, že východ slunce nad Biokovem bude patřit k zážitkům, na který dlouho nezapomenete.

A pokud není Chorvatsko to pravé nebo se bohjíte v současné době cestovat, zkuste třeba Česko, takové ubytování Máchovo jezero je také dobrá volba.

Tvorba webových stránek: Webklient