Rodinný projekt: během lockdownu nezaháleli a proměnili starý karavan v útulné letní sídlo

Opravit obytný vůz nebo karavan a pak s ním vyrazit na cesty: to je sen mnoha lidí. Judith Houtkoopové (50) z Nijmegenu se to podařilo. Na začátku pandemie korony si s manželem Emielem (54) koupili karavan a společně ho od základů přestavěli. Výsledek je působivý!

“Kdybychom tak ještě měli náš karavan z roku 1970! To bylo první, co mě napadlo, když vypukla krize s koronou. Právě jsme rekonstruovali náš dům a já už byla připravená na nový projekt. Na Pinterestu jsem viděla spoustu inspirace pro interiéry karavanů. Myšlenka koupit a zrenovovat karavan mě začala nadchla,” říká Judith.

Na dovolené s karavanem

To se snadněji řeklo, než udělalo. Mnoho lidí mělo stejný nápad jako Judith a Emiel. O obytné vozy a karavany byl neskutečný zájem. “Nakonec jsme našli karavan na webu. Šli jsme se podívat, jestli z toho něco je. Ještě než jsem do karavanu vstoupila, Emiel mi řekl, že už ho koupil!”

Rodinný projekt

Když ho manželé koupili, byl karavan v opravdu špatném stavu. “Chtěli jsme koupit karavan, který nepotřebuje mnoho práce. To se nepodařilo! Karavan byl velmi starý: uvnitř byl pokrytý shnilým plastem. Celý karavan jsme rozebrali a znovu ho obložili dřevem používaným na modely letadel.”

Judith a Emiel naštěstí nemuseli karavan přestavovat úplně sami. Manželům se dostalo pomoci ze všech stran. Jejich syn do karavanu svařoval věci a Judithina matka vyráběla záclony. Rodinný projekt vzbudil v jejich domě ve Weezenhofu velkou pozornost. “Na naší příjezdové cestě to byla docela show, haha! Kvůli pandemii korony nebylo co dělat. Proto si spousta kolemjdoucích povídala o karavanu.”

Vše z druhé ruky

Po dvou měsících práce karavan vypadá elegantně a elegantně. Útulný prostor má spoustu pěkných zákoutí a vše je v odstínech žluté a modré. Na levé a pravé straně karavanu můžete přeměnit posezení na postel. K dispozici je i malá kuchyňka s kávovarem. “Dobrá káva je v našem karavanu nutností. Do našeho karavanu jsme vlastně nic nového nekoupili, všechno je z druhé ruky. Díly interiéru máme od přátel a rodiny. Pro specifické díly jsme jezdili na vrakoviště.”

Život v přírodě

Judith a Emiel už s karavanem několikrát vyrazili na dovolenou, například do Francie. “Než jsme si pořídili karavan, vždycky jsem říkala, že už nikdy nepojedu kempovat. To se změnilo. Když sedím před karavanem, opravdu si říkám: ‘To je život! Nejraději máme rozložené postele a vaříme venku. Život venku je fantastický a vždy se vracíme opálení.”

Judith to může doporučit všem: renovaci obytného vozu nebo karavanu. “Mnoho lidí sní o tom, že něco takového udělají. Já říkám, jděte do toho! Renovace obytného vozu byla fantastická, možná stejně zábavná jako samotná dovolená. Práce na něm s rodinou mi přinesla tolik radosti! Nyní si ho budeme užívat po mnoho let. Jsme na náš krásný obytný vůz hrdí.”

Zdroj: inde buurt

Tvorba webových stránek: Webklient