Přichází jaro, ale i zima se dala v karavanu prožít na 100%

Popularita zimního karavaningu roste; možnosti vyrazit za horskými radovánkami kvalitně vybaveným obytným vozem využívá stále více českých cestovatelů. Svědčí o tom i dosavadní výsledky jedné z největších tuzemských půjčoven BARTH Caravan, podle které došlo až ke 40procentnímu nárůstu zájmu o její služby oproti zimní sezoně 2016-2017. „O Vánocích a na Nový rok byly všechny termíny kompletně obsazeny,“ říká koordinátor půjčovny Martin Tesař s tím, že zvýšený zájem o zápůjčky je patrný i během jarních prázdnin. Zimní cesty obytným autem jsou navíc i levnější. Ceny pronájmů jsou  oproti letním mnohem výhodnější, začínají už na částce 2500 Kč za den.

Půjčování obytných aut během zimy se BARTH Caravan věnuje třetím rokem. V premiérové sezoně 2015-2016 měl k dispozici pouhé dva karavany upravené pro „sněhový“ provoz. Vloni už to byla čtyři vozidla a letos je jich šest. „Reagujeme na rostoucí zájem veřejnosti. Pozitivně vnímáme jak to, že se k nám rádi vracejí dlouhodobí klienti, tak i zájem těch nových,“ vysvětluje ředitel Autocentra BARTH a vášnivý karavanista Michal Burkoň, jenž letos v lednu projel obytným autem z pardubické půjčovny kompletní trasu legendární dálkové soutěže Rallye Dakar v roli doprovodného vozu.

Foto: www.barth-caravan.cz

Alpy na vrcholu popularity

Podle Martina Tesaře by zimní pronájmy karavanů v sezoně 2017-2018 mohly tvořit až přes deset procent z celkového ročního počtu pronájmů. „Nepůjčují se ale jen auta, populární je i příslušenství. Hlavně sněhové řetězy, které jsou povinné v zahraničí, nebo rezervní kola – ta hlavně pro jistotu, kdyby se něco přihodilo. Poslední dobou se stalo oblíbeným i půjčování kempovací soupravy včetně grilu. Zákazníci si tím zpříjemní pobyt pod sjezdovkou – odpočívají, chystají maso a užívají si paprsků zimního sluníčka,“ popisuje koordinátor půjčovny. Nejezdí se ale pouze na hory. „Na začátku března vyrážejí naše auta třeba na slavný Ženevský autosalon,“ dodává Tesař.

Nejoblíbenějšími zimními destinacemi českých půjčoven jsou letos jednoznačně Alpy. Je přitom jedno, zda jde o Rakousko, Švýcarsko, Francii nebo Itálii. Naopak české hory mezi zákazníky až tolik populární nejsou, což si v půjčovně vysvětlují lyžařskou náročností klientů. Nejčastější doba zápůjčky je podle Martina Tesaře sedm dní, ale časté jsou rovněž čtrnáctidenní pronájmy. „Nejvíce se půjčují větší vozidla z důvodu komfortu a vybavenosti. Naopak VW California 4×4 je spíše auto pro ty, kteří vyrážejí do hor na otočku. V sobotu ráno tam a v neděli večer zpět,“ poznamenává Tesař.

Foto: www.barth-caravan.cz
Tvorba webových stránek: Webklient