3 důvody, proč na dovolenou v karavanu

S příchodem jarního počasí spousta z vás začíná zřejmě přemýšlet nad dovolenou. Samozřejmě, nejjednodušší a nejpohodlnější je usednout do letadla, vysednout v přímořské destinaci, celý týden se válet na pláži, chytat bronz, a potom si odvézt jen nějaký menší suvenýr. Ovšem mnohem větší dobrodružství slibuje cestování obytným vozem, který si nemusíte hned kupovat, protože existují i půjčovny karavanů. V následujících řádcích vám dáme hned tři důvody, proč vyrazit na dovolenou do zahraničí v obytném automobilu.

1. Sami si stanovíte, kde se ubytujete

Strávit deset dní na jednom místě je pro někoho nezáživné. Jestliže toužíte podívat se do všech evropských států, stačí usednout za volant obytného automobilu. I když si ho jen půjčíte, bez problémů můžete vyrazit za hranice České republiky, neboť drtivá většina půjčoven karavanů  počítá s tím, že s obytnou dodávkou nezůstanete pouze v českých končinách. Obrovskou výhodou je, že zakotvíte kdekoliv, ať už někde u vody, na parkovišti, nebo na dálnici. Prospíte se a putujete dál. V podstatě nejste nijak a nikým omezení, jeden den můžete být v Itálii, druhý den zase ve Francii.

2. Vzpomínat budete i na samotnou cestu

Člověk, když letí letadlem, nebo jeden autobusem, většinou na cestování nijak extra nevzpomíná. S karavanem je to však jiné, protože nemusíte tahat kufry na letiště, nemusíte procházet několika kontrolami a předkládat neustále doklady. Jedinou vaší povinností je naložit si věci do vozidla, a pak vám už nic nebrání v cestování po evropských krajinách. Dokonce si sami zvolíte tempo. Okolo moře se budete kochat krásou blyštivé vody, a tak si zpomalíte, na dálnici šlápnete na plyn, abyste se brzy dostali do nějaké další destinace.

3. Užijete si nezapomenutelné dobrodružství

Co si budeme povídat, půjčovna obytných vozů je továrna na nezapomenutelné zážitky. Jízda v karavanu slibuje ojedinělou atmosféru, místy romantickou, místy dobrodružnou. Vzpomínat budete na každý kilometr. V posledních letech se dostávají obytná vozidla do kurzu, dokonce někteří neváhají a kupují si automobil vlastní, protože plánují v následujících letech procestovat kus světa.

Kde se dají karavany půjčit?

V dané oblasti působí spousta půjčoven, ovšem jednou z nejpopulárnějších je Karavany Bydlíky, která neustále rozšiřuje svůj vozový park. V nabídce půjčovny narazíte nejen na různé modely a velikosti obytných vozů, ale také na celou řadu příslušenství, jako jsou kempové židle, varné nádobí, jídelní servis a podobně. Ceny půjčovného se různí, a to v závislosti na zvoleném vozidle a na období, kdy zrovna obytný vůz potřebujete. Je zřejmé, že během prázdninového období jsou ceny nejvyšší. Zase na druhou stranu, na čím delší dobu si karavan půjčíte, tím výhodnější cenu dostanete.

Tvorba webových stránek: Webklient