Jak je na tom váš DPF filtr?

Automobil pro většinu z nás bývá důležitou životní investicí, k níž přistupujeme jednou dvakrát za život. A v našem zájmu samozřejmě je, aby nám sloužil co nejdéle. Toho můžeme dosáhnout správnou péčí. 

Automobil se v mnohém podobá lidskému organismu. I my, chceme-li být zdraví a vitální, musíme dbát na prevenci. Pročišťovat organismus, dopřávat si dostatek pohybu, nevyhýbat se preventivním lékařským prohlídkám. To vše bychom měli dopřávat i svému vozidlu a je jedno, zda se jedná o automobil osobní či dodávku. Na tu se v následujícím článku zaměříme. 

Věnujte svému vozidlu péči, jakou věnujete sobě

Každá jízda by v první řadě měla být bezpečná. Každý motorista by měl před každou jízdou mít čisté autosklo, funkční stěrače a plnou nádržku s vodou do ostřikovače. K tomu funkční brzy, dobře nahuštěné pneumatiky, správnou hladinu motorového oleje a dalších provozních kapalin. Mezi pravidelné úkony, jimž se nevyhne žádný motorista, tedy spolu s pravidelnou očistou automobilu, patří měření hladiny motorového oleje, tlaku pneumatik a kontrola stavu brzdového kotouče a destiček. 

Nepodceňujte pravidelné servisní prohlídky

Nevyhýbejte se ani pravidelným servisním prohlídkám, při kterých vaše vozidlo proklepne servisní mechanik. Vymění filtry, olej a celkově se ujistí, zda ve vozidle vše funguje tak, jak má. A pokud tomu tak není, zasáhne.

Čištění filtru pevných částic

Nesmírně důležitým úkonem je čištění filtru pevných částic. DPF filtr (filtr pevných částic) má ve vozidlech s naftovými motory na starosti eliminaci jemných prachových částic. A po určité době se jimi samozřejmě zanese, což se projevuje zvýšenou spotřebou v kombinaci se sníženým výkonem. Jakmile se tak stane, rozsvítí se na vašem palubním počítači patřičná kontrolka, jež vás nabádá k jeho vyčištění. 

Filtr pošlete kurýrem

Dobrou zprávou je, že tento úkon se obejde bez fyzické přítomnosti vozidla v servisu. Do BESKYD servisu ve Frýdlantu nad Ostravicí například zanesený filtr jednoduše pošlete kurýrem, respektive servis si k vám kurýra pošle sám. Filtr do 24 hodin ekologicky vyčistí a pošle zpět. Znáte efektivnější a rychlejší způsob, jak opravit DPF? My tedy ne!

Tvorba webových stránek: Webklient