Připravte váš obytný vůz na STK a emise

Máte před kontrolou svého karavanu a nejste si jistí, jestli tzv. projde? Měření nebo STK jsou nutností, protože bezpečnost na silnicích a ohled k životnímu prostředí se musí korigovat. Stačí dát vaše vozidlo trochu do pucu, aby prošlo.

Pozor však na výběr STK stanice, ne všechny totiž vašeho obytného miláčka vezmou. Důvodem mohou být větší rozměry. Zejména rozvor kol nebo výška nástavby mohou některým stanicím technické kontroly dělat problémy. Osobně mám ve svém okolí vyhlídnuté dvě STK, kde berou i nákladní vozy, takže vím, že tam nebude problém.

Seznam STK pro obytné vozy najdete zde

Rychlé čištění DPF a dekarbonizace motoru

Jakékoli vozidlo musí být bezpečné pro vás i ostatní účastníky silničního provozu. Měření emisí a STK nepředstavují pouhou kontrolu, donutí řidiče dát starší vozidlo do alespoň přijatelného stavu. Pokud se nevyznáte v motoristické oblasti, svěřte obytné vozidlo profesionálům, kteří zhodnotí, co je třeba, aby auto prošlo.

Chcete být trochu v obraze? Velmi často se provádí čištění DPF filtru. Tato součástka vozu se nazývá filtrem pevných částic. Využívá se v dieselových motorech, kdy především ty starší modely jsou k životnímu prostředí méně ohleduplné. DPF filtr odstraňuje karcinogenní miniaturní částice, jež motor produkuje. U motoru ještě zůstaneme. Podstatná je i dekarbonizace motoru. Když máte vozidlo, přejete si, aby pořádně zabíralo. Motor se zanáší, má menší výkon, auto nevyužijete na plnou kapacitu. Proto je třeba jej očistit od různých škodlivin. Uvidíte, že i startování půjde lépe.

Nové autosklo

Máte poškozené autosklo a potřebujete jej vyměnit? Řidiči to netuší, ale i drobné defekty na skle mohou být důvodem, že neprojdete STK. Když má sklo prasklinu, ta se může menším nárazem rozestoupit a tabule skla praskne. Nenechte proto tuto drobnost bez povšimnutí a raději nechte vyměnit sklo včas. Než půjdete na STK, vyhledejte profesionály ve vašem okolí, kteří dají váš karavan do pořádku. Ušetříte tím spoustu peněz, protože kdyby problém narůstal, oprava by byla náročnější a také dražší. A to nemluvíme o případné nehodě způsobené špatným technickým stavem vozidla. Cena za zdraví a život je totiž nevyčíslitelná.

Tvorba webových stránek: Webklient