Zaměřeno na nepovinnou výbavu automobilu aneb Co sice mít v autě nemusíte, ale zřejmě vám přijde vhod?

Motoristé nejsou žádnými troškaři. Seznam všech nezbytností, bez nichž se buď neobejdou, nebo jim alespoň zpříjemňují jízdu, není zrovna krátký.

Každý motorista ve vozidle musí vozit výstražný trojúhelník, autolékárničku, reflexní vestu a nářadí na výměnu kola. Potud povinná výbava vozidla. Pak ovšem existuje spousta věcí, které v automobilu vozit sice nemusí, ale v některých situacích mu mohou doslova zachránit kůži. O jaké se jedná?

Autorádio informuje i baví

Málokterý řidič dnes jezdí bez autorádia. To řidiče informuje, mimo jiné i o dopravní situaci a překážkách na komunikaci, čímž napomáhá plynulosti dopravního provozu. Ale také baví, což zase přispívá k řidičově uvolněnosti a dobré náladě. Současná autorádia umožňují poslech hudby i sledování videí. Bývají vybavená jak klasickou CD a DVD mechanikou, tak USB sloty. Můžete k nim připojit svou parkovací kameru, MP3 přehrávač i chytrý telefon (jsou kompatibilní s operačními systémy Android i iOS) a vybrané modely disponují i bezdrátovou technologií Bluetooth. Zkrátka jsou zdrojem v podstatě neomezené zábavy, obzvláště pro spolujezdce.

Kamera jako svědek

Dalším praktickým zařízením je kamera do auta. Ta totiž v případě havárie například zastoupí svědka, kterého využijete při policejním vyšetřování i následném jednání s pojišťovnou. Natočí totiž vše, co se děje před vámi. Vybrané modely toho však zvládají mnohem víc. Pomáhají s parkováním, hlídají děti i zaznamenávají polohu vozu.

Alkohol tester, řidičův osobní strážce

Dáte si k obědu s chutí pivo? Nebo před sebou máte cestu vozem pro noci strávené popíjením v baru? Pak by ve vašem automobilu neměl chybět kvalitní alkohol tester. Ten totiž v závislosti na své citlivosti detekuje i zbytkový alkohol, a upozorní vás, jestli je po nedávné konzumaci bezpečné vydat se na jízdu. Na trhu se setkáte s testery elektrochemickými a polovodičovými, které se od sebe liší především citlivostí svých senzorů, na nichž je přímo závislá přesnost výsledného testu. V tomto ohledu jsou nepřesnější alkohol testery elektrochemické.

Tvorba webových stránek: Webklient