Výrobce silničních a průmyslových vah: Mějte přehled o tom, jak těžké zboží povezete

V nákladní silniční dopravě se klade důraz na správnou hmotnost vozidel. Často se stává, že kamiony a dodávky jezdí přetížené, což pak způsobuje problémy přepravním společnostem. Ty totiž mohou být za takovéto přestupky proti právním normám sankcionovány v řádech desítek tisíc korun.

Silniční a průmyslové váhy se tedy v první řadě využívají pro vážení nákladů a vozidel, která je mají převážet. Zjištění hmotnosti je praktické nejen kvůli případnému přetížení vozidla, ale i z opačného důvodu. Při nakládce máte jasný přehled o tom, kolik zboží do kamionu lze ještě doplnit, aby nejel zbytečně nevytížený.

Silniční váhy

A jaký konkrétní typ silničních, respektive mostních vah je na trhu k dostání? Jednodušší a pro firmy praktičtější jsou zřejmě váhy s celoocelovou konstrukcí, které nemají tak náročný stavební základ, přičemž mohou mít váživost až 30.000 kg × 10 kg. Dále existují robustnější automobilové mostní váhy s železobetonovou konstrukci, jež jsou schopné vážit i dvojnásobek.

Průmyslové váhy a jejich využití

Kromě zmíněných typů se v automobilovém, ale i ve většině dalších průmyslových odvětví uplatní také klasické průmyslové váhy – můstkové, paletové, podlahové, jeřábové či počítací. Zejména paletové a podlahové jsou ideální do stavebnictví, skladů a průmyslových hal, kde dochází k vážení objemnějších balíků a dalších předmětů.

Kvalitní průmyslová váha je tedy často nezbytným pracovním nástrojem. Důležité je, aby vždy byla správně kalibrovaná. V opačném případě zjišťuje špatné údaje, které mohou mít pro provoz firem nepříjemné důsledky. Předejít se tomu dá jedině nákupem značkových produktů a také pravidelným odborným servisem.

S kompletní nabídkou automobilových a průmyslových vah přichází renomovaná česká společnost Váhy – Jas, s.r.o., jež má sídlo ve Svitavách. Vznikla už v roce 1990. Vyrábí automobilové váhy od 4 m do 18 m s váživostí až 60 tun.

Zajišťuje dodávky vah i pro potravinářský či farmaceutický průmysl. Svým klientům nabízí záruční i pozáruční servis a cejchování. Všechny váhy jsou náležitě certifikované a ověřené, nechybí samozřejmě ani potřebná dokumentace s návodem k obsluze.

Tvorba webových stránek: Webklient