Navštivte nejkrásnější a nejzajímavější místa Petrohradu


S příchodem letního období jsou cestovní kanceláře v jednom kole, protože někteří jedinci shání dovolenou a zájezdy na poslední chvíli. Pokud jste si do poslední chvíle mysleli, že nebudete mít volno od pracovních povinností, ale nakonec se situace změnila, potom neotálejte a vyrazte do některé cestovní kanceláře, která nabízí poznávací zájezdy. Odlište se od ostatních turistů, zapomeňte na moře a pláže, raději se vydejte za úplně jinou kulturou, než nabízejí jižní země.

Odlišnými zvyklostmi se vyznačuje Rusko, obrovská země mnoha tváří. Petrohrad je považován za hlavní město severu, a proto do něj míří spousta turistů, neboť má skutečně co nabídnout. Poznávací zájezd do Petrohradu pro vás bude opravdu nezapomenutelný. Unikátní metropole je protkaná vodními kanály a zdobena honosnými katedrálami a paláci. Samozřejmostí jsou ojedinělé a dominantní monumenty.

st-petersburg-1225483_640

Petrohrad jsou ruské Benátky

Bez nadsázky můžeme říct, že Petrohrad jsou ruské Benátky, protože se v samotném centru nachází obrovské množství vodních kanálů. Určitě doporučujeme zakoupit si projížďku na lodi po vodních kanálech, protože můžete zhlédnout centrum úplně z jiného úhlu pohledu. Dokonce bude projížďka doprovázena výkladem o historii města.

Co navštívit v Petrohradu?

I když ty nejzajímavější památky najdete stejně pouze, pokud půjdete pěšky. Určitě nesmíte minout jedno z nejbohatších muzeí na světě, a to Ermitáž. Muzeum ukrývá více než tři miliony exponátů, a tak než ho celé projdete, zabere vám to celé dopoledne. Projděte se po nejrušnější ulici Petrohradu, kterou je Něvský prospekt, kde se na jednom místě soustředí spousta architektonických slohů a luxusních domů.

Dále poznávací zájezd Petrohrad by měl zahrnovat návštěvu chrámu Vzkříšení Krista, jednoho z nejstarších knihkupectví Stará kniha či Vasiljevski ostrov rozprostírající se v deltě Něvy.

Tvorba webových stránek: Webklient