Cestovní pojištění uzavřete při každé cestě do zahraničí


Nezáleží na tom, zda jedete jen na pár dní do sousedního Rakouska, nebo se chystáte s karavanem do Itálie. K neštěstí může dojít kdekoliv. Ukradnou vám vybavení, zraníte se, způsobíte někomu škodu. Když nebudete mít sjednané pojištění, zaplatíte to z vlastní kapsy. A věřte, že to asi nebude malá částka.

Pravděpodobně nejhorší je to s léčebnými výlohami. Mnozí lidé si myslí, že ohledně léčby v zahraničí si vystačí s kartičkou zdravotní pojišťovny. Jenže tahle kartička vám v zemích EU a smluvních státech (např. Turecko, Chorvatsko, Černá Hora a další) zajišťuje pouze to, že budete ošetřeni. Komunikovat s lékaři budete sami a zaplatíte si také ošetření a léky. A to ani nemluvíme o nejhorších scénářích, kdy je nutný převoz zraněného do ČR, či dokonce repatriace zemřelého. Zcela jistě jde o statisíce, někdy i miliony.

Dobré pojištění se nevztahuje pouze na léčebné výlohy

O položky týkající se případných zranění a onemocnění byste se u pojištění měli zajímat nejvíce, protože to jsou největší finanční pálky. Dál byste měli najít cestovní pojištění, které zahrnuje způsobení škody na zdraví a majetku někoho jiného či krádež vašich věcí.

Správná pojišťovna vám navíc pomůže téměř s každým problémem, který vás v zahraničí potká. Dobré pojišťovny poskytují klientům nonstop podporu, která je schopná poradit, kde se dá v zahraničí co vyřídit (např. kde seženete právníka) a jak se v dané situaci zachovat (třeba kde leží nejbližší prověřená nemocnice).

Pokud cestujete s karavanem na vlastní pěst, je obzvlášť důležité mít někoho, kdo nad vámi bude držet ochrannou ruku. V případě cestovní kanceláře to většinou bývá nějaký delegát, ale vy v zahraničí nebudete mít nikoho. I když jste to možná už stokrát zvládli sami, nikdo vám nezaručí, že po stoprvní se nic nestane.

Pojištění na míru

Velmi výhodné pojištění pro lidi cestující s karavanem nabízí ERV Evropská pojišťovna. V celé ČR je vyhlášená, již 14krát po sobě ji veřejnost a cestovní kanceláře vyhodnotili jako pojišťovnu s nejlepším cestovním pojištěním. Kromě toho má zmiňovanou nonstop podporu a síť Euro-Center na všech kontinentech. Tím, že se specializuje výhradně na cestovní pojištění, nabízí kvalitní služby a vstřícné jednání, stává se z ní dobrý parťák, který poradí v každé nemilé zahraniční situaci.

Když už si někdo pořídí karavan, obvykle pak cestuje častěji než jen v létě za sluníčkem. Takovým lidem se vyplatí  celoroční cestovní pojištění MultiTrip, které v ČR nelze sehnat jinde než u ERV Evropské. Platí pro celou rodinu, přičemž nemusíte vždy cestovat společně. Jedná se vůbec o nejširší pojistnou ochranu na českém trhu, pokrývá léčebné výlohy až do výše 10 000 000 Kč a hlavně vám ušetří starosti se zařizováním pojištění jednotlivě před každou cestou.

Jestliže si karavan půjčíte pouze na jednorázovou dovolenou, v nabídce ERV Evropské najdete i odpovídající jednorázové krátkodobé pojištění. Bez něj rozhodně neodjíždějte, když už víte, co všechno se může stát.

Tvorba webových stránek: Webklient