eCaravan.cz

magazín o karavanech a karavingu

Cestovní pojištění uzavřete při každé cestě do zahraničí

Nezáleží na tom, zda jedete jen na pár dní do sousedního Rakouska, nebo se chystáte...


Nezáleží na tom, zda jedete jen na pár dní do sousedního Rakouska, nebo se chystáte s karavanem do Itálie. K neštěstí může dojít kdekoliv. Ukradnou vám vybavení, zraníte se, způsobíte někomu škodu. Když nebudete mít sjednané pojištění, zaplatíte to z vlastní kapsy. A věřte, že to asi nebude malá částka.

Pravděpodobně nejhorší je to s léčebnými výlohami. Mnozí lidé si myslí, že ohledně léčby v zahraničí si vystačí s kartičkou zdravotní pojišťovny. Jenže tahle kartička vám v zemích EU a smluvních státech (např. Turecko, Chorvatsko, Černá Hora a další) zajišťuje pouze to, že budete ošetřeni. Komunikovat s lékaři budete sami a zaplatíte si také ošetření a léky. A to ani nemluvíme o nejhorších scénářích, kdy je nutný převoz zraněného do ČR, či dokonce repatriace zemřelého. Zcela jistě jde o statisíce, někdy i miliony.

Dobré pojištění se nevztahuje pouze na léčebné výlohy

O položky týkající se případných zranění a onemocnění byste se u pojištění měli zajímat nejvíce, protože to jsou největší finanční pálky. Dál byste měli najít cestovní pojištění, které zahrnuje způsobení škody na zdraví a majetku někoho jiného či krádež vašich věcí.

Správná pojišťovna vám navíc pomůže téměř s každým problémem, který vás v zahraničí potká. Dobré pojišťovny poskytují klientům nonstop podporu, která je schopná poradit, kde se dá v zahraničí co vyřídit (např. kde seženete právníka) a jak se v dané situaci zachovat (třeba kde leží nejbližší prověřená nemocnice).

Pokud cestujete s karavanem na vlastní pěst, je obzvlášť důležité mít někoho, kdo nad vámi bude držet ochrannou ruku. V případě cestovní kanceláře to většinou bývá nějaký delegát, ale vy v zahraničí nebudete mít nikoho. I když jste to možná už stokrát zvládli sami, nikdo vám nezaručí, že po stoprvní se nic nestane.

Pojištění na míru

Velmi výhodné pojištění pro lidi cestující s karavanem nabízí ERV Evropská pojišťovna. V celé ČR je vyhlášená, již 14krát po sobě ji veřejnost a cestovní kanceláře vyhodnotili jako pojišťovnu s nejlepším cestovním pojištěním. Kromě toho má zmiňovanou nonstop podporu a síť Euro-Center na všech kontinentech. Tím, že se specializuje výhradně na cestovní pojištění, nabízí kvalitní služby a vstřícné jednání, stává se z ní dobrý parťák, který poradí v každé nemilé zahraniční situaci.

Když už si někdo pořídí karavan, obvykle pak cestuje častěji než jen v létě za sluníčkem. Takovým lidem se vyplatí  celoroční cestovní pojištění MultiTrip, které v ČR nelze sehnat jinde než u ERV Evropské. Platí pro celou rodinu, přičemž nemusíte vždy cestovat společně. Jedná se vůbec o nejširší pojistnou ochranu na českém trhu, pokrývá léčebné výlohy až do výše 10 000 000 Kč a hlavně vám ušetří starosti se zařizováním pojištění jednotlivě před každou cestou.

Jestliže si karavan půjčíte pouze na jednorázovou dovolenou, v nabídce ERV Evropské najdete i odpovídající jednorázové krátkodobé pojištění. Bez něj rozhodně neodjíždějte, když už víte, co všechno se může stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient