Šumava, pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska, vám nabídne nádherné lesy a louky, údolí, kde se budete cítit jako na konci světa, zaniklé vesnice a panoramatické obzory plné hor a kopců. Krom nádherné přírody vám může nabídnout také lyžařské areály, hrady, aquaparky a další možnosti, jak se zabavit.

Co takhle ale vyrazit na Šumavu s karavanem?

Ubytování na Šumavě je snadné najít, a pokud si na dovolenou obstaráte karavan, nemusíte se bát. Kempů poskytující místo pro váš karavan najdete na Hauzi.cz hned několik!

A co se hodí navštívit?

Modrava

Bývalá dřevařská oblast, odkud to máte k nejhezčím místům Šumavy příjemně blízko. Můžete zde navštívit Návštěvnické centrum dřevařství, minipivovar Lyer nebo si zaskotačit v lanovém centru. Stejně tak je tu i dost vyžití pro děti, které tu mají dětský lanový park s hravými překážkami.

Šumavská ledová jezera

Vznikla na konci třetihor, kdy četné ledovce pokrývající šumavská úbočí před sebou hrnuly do údolí kámen a štěrk. Vytvořily se tak morény – hráze, které zadržely vodu z tajícího ledu a jež dalo za vznik právě těmto ledovým jezerům.

Vrch Boubín

Nachází se uprostřed Boubínského pralesa, jenž je unikátní rezervací a největší nedotčenou plochou původního lesa ve střední Evropě. Dřevěná rozhledna se nachází uprostřed pralesa a nabídne vám výhled na Prachatice, Boubínský hřbet a na mnoho dalších. Pokud se vám podaří a budete mít dobré počasí, možná uvidíte i Alpy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *