Vydejte se karavanem po Česku a poznejte přírodní krásy Šumavy!

Šumava, pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska, vám nabídne nádherné lesy a louky, údolí, kde se budete cítit jako na konci světa, zaniklé vesnice a panoramatické obzory plné hor a kopců. Krom nádherné přírody vám může nabídnout také lyžařské areály, hrady, aquaparky a další možnosti, jak se zabavit.

Co takhle ale vyrazit na Šumavu s karavanem?

Ubytování na Šumavě je snadné najít, a pokud si na dovolenou obstaráte karavan, nemusíte se bát. Kempů poskytující místo pro váš karavan najdete na Hauzi.cz hned několik!

A co se hodí navštívit?

Modrava

Bývalá dřevařská oblast, odkud to máte k nejhezčím místům Šumavy příjemně blízko. Můžete zde navštívit Návštěvnické centrum dřevařství, minipivovar Lyer nebo si zaskotačit v lanovém centru. Stejně tak je tu i dost vyžití pro děti, které tu mají dětský lanový park s hravými překážkami.

Šumavská ledová jezera

Vznikla na konci třetihor, kdy četné ledovce pokrývající šumavská úbočí před sebou hrnuly do údolí kámen a štěrk. Vytvořily se tak morény – hráze, které zadržely vodu z tajícího ledu a jež dalo za vznik právě těmto ledovým jezerům.

  • Černé jezero – nejhlubší a největší jezero České republiky, které vzniklo přírodní cestou. Proč ale černé? Své jméno dostalo podle kalu, jehož vrstva je vysoká 9 metrů a také kvůli tomu, že lesní porost propouští na hladinu jen minimum slunečního světla.
  • Jezero Laka – nejmenší, ale za to nejvýše položené jezero na české části Šumavy, které dlouhou dobu bylo veřejnosti nepřístupné. Je charakteristické svými plovoucími ostrůvky, jejichž poloha se v průběhu času mění. K jezeru se lze dostat pěšky, na kole nebo na lyžích. Svůj karavan tedy necháte na parkovišti u Nové Hůrky a modrá turistická značka vás k jezeru zavede.

Vrch Boubín

Nachází se uprostřed Boubínského pralesa, jenž je unikátní rezervací a největší nedotčenou plochou původního lesa ve střední Evropě. Dřevěná rozhledna se nachází uprostřed pralesa a nabídne vám výhled na Prachatice, Boubínský hřbet a na mnoho dalších. Pokud se vám podaří a budete mít dobré počasí, možná uvidíte i Alpy.

Tvorba webových stránek: Webklient