Brno láká nejužším hotelem u nás

Foto: Hotel Avion

Někdy není nutné cestovat daleko za hranice, abyste si užili dovolenou podle svých představ. Vždyť i v Česku se nachází spousta divukrásných míst, která vás zlákají svými přírodními a historickými drahokamy. Jedním z nich je lokalita Brna a okolí.

Najít si ubytování v České republice není žádná věda. Někdo upřednostňuje rekreaci v tříhvězdičkovém hotelu, jiný miluje cestování karavanem. V každém případě vás zaujmou pamětihodnosti či lákadla Brna a nejbližšího okolí. Patří k nim šperk zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO vila Tugendhat, neméně věhlasné hrady Špilberk a Pernštejn i klášter Rosa Coeli.

Poznání i kupa zábavy pro děti

Hotel Avion patří mezi nejužší hotely na světě. Foto: MIS NPÚ pamatkovykatalog.cz

Druhé největší město České republiky má ve znaku draka, který ho ochraňuje před zlými duchy. Ten je umístěn v průchodu Staré radnice, která patří společně s bludištěm podzemních chodeb na Zelném trhu k populárním lákadlům stejně jako největší kostnice v Evropě. Kroky turistů míří i k moderní architektuře metropole, a to hodinovému stroji na náměstí Svobody. Neméně zajímavá je prohlídka kasemat na hradě Špilberk a proslulé vily Tugendhat.

Významné hotely v Jihomoravském kraji a také stavby reprezentuje i v právě znovuotevřený hotel Avion, jeden z nejužších hotelů v celém světě. Jeho šířka je pouhých osm metrů a do tak úzkého prostoru vtěsnal významný funkcionalistický architekt Bohuslav Fuks pokoje pro hosty i restauraci. Nyní bude součástí i muzeum věnované právě Bohuslavu Fuksovi. Osmipatrový skvost se 77 lůžky v 37 pokojích je znovuotevřen po šestileté rekonstrukci. Jeho majitel na ní spolupracoval s architektkou Evou Jiřičnou.

Pro zajímavost, nejužší hotel světa je ještě o dva metry kratší a najdete ho v Moffatu, malém městečku v jižním Skotsku, které je proslulé pozorováním hvězd. Hotel se jmenuje, jak jinak Star – Hvězda.

Okolí Brna je poseto pozoruhodnostmi

Jakmile si rezervujete hotely v Brně, můžete se vydat za poznáním okolí metropole. Bezpochyby vás nadchne lenošení na pláži a plavba vyhlídkovou lodí po Brněnské přehradě. Milovníci historie ocení přehlídku pravěkých exponátů v pavilonu Anthropos nebo unikátních interiérů hradů Pernštejn a Veveří. Zamilované páry by neměly minout zříceniny kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích. S dětmi vyrazte do brněnské ZOO a nedalekého Dinoparku ve Vyškově.

Najít hotely a ubytování na Hotely.cz zvládne i malé dítě. Vybírejte ze stovek rekreačních zařízení, které jsou cenově dostupné a nacházejí se poblíž největších atrakcí vybrané oblasti.

Tvorba webových stránek: Webklient