Koupě ojetého automobilu v autobazaru

Dnes se výjimečně společně nepodíváme na koupi karavanu, ale vozu, kterým ho budeme tahat. Koupit totiž spolehlivé auto za rozumnou cenu nemusí být vždy jednoduché. V minulých letech byla koupě automobilu dosti náročná, nejen z pohledu financování, ale taktéž výběru. Málo kdo si tedy mohl zakoupit nový automobil, a proto se vydal do známých autobazarů. I já jsem to udělala, ale musela jsem si nejdříve projít základní informace, ale taktéž si sehnat dobrého automechanika. Proč to všechno? Zde jsou naše zkušenosti…

levitra online pharmacies.

Technická stránka automobilu

Prvně byla technická stránka automobilu. Málokterá žena se vyzná v automobilech a prodejci aut toho vždy využívají. Často mluví o složitých procesech, které automobil potřebuje, a pak vám navrhnou ten automobil, který je pro vás ten nejlepší. Opak je ale pravdou. Potřebují vám prodat automobil, který je předražen a po technické stránce zastaralý. Svůj výběr jsem tedy již dávno měla vyhlédnutý. Bylo to z důvodu, že kdyby náhodou odešel nějaký náhradní dílů, jeho koupě, či možnost nahrazení byla rychlá a levná. Než jsem se tedy vydala do autobazaru, hledala jsem i velice dobrého automechanika, abych poctivým prodejům nenaletěla. Tohle vždy doporučuji každému, který se mě zeptá, kde jsem automobil zakoupila a na co by si měli dát pozor.

Bohužel, někdy se stane, že i zásadní chybu dobrý mechanik nepozná. Nemá s sebou nářadí, či měřící přístroje, pracuje pouze s fakty, pohledem. Nicméně i zvuk automobilu, něco málo dokáže říci o jeho stavu. Důkladně tedy zkoumejte automobil ze všech stran, pod kapotou, hledejte i taková místa, která byste obyčejně přehlédly. Nechte si auto vyvést na ramku a půjčte si měřic laku, zda není vůz lakovaný. Čím více takových drobností, tím více máte informací o technickém stavu automobilu. Prodejci tohle nemají rádi a často na vás začnou tlačit do koupě automobilu otázkami: „Tak co, líbí se vám? Vidíte, jak málo kilometrů má naježděno? Mohl byste být druhý majitel, nízká pojistka, žádný škrábanec, auto bylo nebourané a mnoho dalších krásných slov. Nenechte se a dejte si tolik času, kolik potřebujete.

Financování

Dalším významným faktorem bylo financování. Málo, kdo z nás si mohl dovolit platit hotově. A proto, možnost financování s autobazarem, je a byla výhodná nabídka. Ale všechno má své pro a proti. Bohužel, jako každá firma, vám neřekne ty nejdůležitější skulinky v obchodní smlouvě a vy se pak divíte, co jste podepsali. Na druhou stranu chápu každého člověka, že číst si někdy až 10 stran oboustranně, malým písmem, je náročné a stejně právním věcem nerozumíme. Možná si kladete otázku, „tak proč si nevzít i advokáta“? Odpověď je jednoduchá. Víte, kolik stojí průměrná hodina dobrého advokáta? A pak si to porovnejte s cenou automobilu. Než se tedy rozhodnete pro koupě ojetého automobilu, musíte vědět ideálně na 100%, že na to budete mít. A je jedno, jestli hotově, nebo na splátky. Automobil je totiž věc, do které se pravidelně investují peníze a to nemalé. A na závěr moje osobní zkušenost – svoje auta kupuji v ostravských áčkách, kupovala jsem v AAA Auto už dvě auta, první z nich i následně dávala protiúčtem a zatím to musím zaklepat, ani jednou jsem se nespálila.

Tvorba webových stránek: Webklient