Koronavirus? Karavaning zažívá opět zlaté období!

Tak, jak některé oblasti byly koronovirem doslova zdecimovány, jiné na tom naopak vydělaly. Patří mezi ně i cestování obytnými vozy a karavany. Zatímco některé hotely a destinace, zejména ty, které se nacházejí v oblíbených letních destinacích určených pro hromadnou prázdninovou turistiku, kempy letošní sezónu zažili zlaté časy. Některé byly zcela obsazené a doslova praskaly ve švech.

Jak to vypadá, přicházející druhá vlna, jestliže se vůbec dá mluvit o druhé vlně a nejde jen o pokračování první – březnové a pak té letní, kterou dozajista akcelerovaly dovolené v zahraničních letoviscích jako Chorvatsko a podobně, bude mít vliv minimálně na zimní dovolené. Nakonec vzpomeňme si, že evropským zdrojem byly minulou zimní sezónu právě lyžařské oblasti italských Alp. I to nahrává dovoleným po vlastní ose, ať už autem s ubytováním v menších penzionech, kde není taková koncentrace lidí na jednom místě, nebo právě cestování obytnými automobily či dodávkami s karavanem na ose.

Když cestujete po České republice, omezení se aktuálně týkají jen co do nošení roušek. Pokud se však chystáte na dovolenou do zahraničí, je dobré sledovat aktuální informace na webu Ministerstva zahraničních věcí (MZV), kde najdete přehled zemí, kam a za jakých okolností se může cestovat.

Bezpečnost je prioritou

Hovořili jsme o rouškách, pamatujte ale i na další opatření. Často jsou zmiňována i další „erka“, kterými jsou Ruce – pečlivé mytí rukou mýdlem a jejich desinfekce a Rozestupy – ideálně minimálně dva metry.

Na cestách se můžete také potkat s bezkontaktním měřením teplot, a to dokonce i v některých autokempech, kde vás zkontrolují teploměrem hned v recepci. Souvisí s tím i další opatření, nejen v ubytovacích zařízeních, ale i restauracích, jídelnách, kuchyňkách nebo společných toaletách, kterým je omezení počtu osob. Řada ze zařízení také díky COVID-19 postoupila v elektronizaci, zavedla bezkontaktní platby případně on-line rezervace přes web.

Nezapomeňte na výjimky

Na co ještě pamatovat při cestování v tomto náročném období? Třeba, že klasické cestovní pojištění koronavirus a jeho následky, pokud se s nimi setkáte v zahraničí, nemusí krýt. Chce to tedy pečlivě vybírat, kde a u koho se připojistit. Může se stát, že cestovní pojištění do zahraničí nebude platit, pokud například vycestujete do nedoporučené destinace ze strany MZV. Jiné pojišťovny mohou mít výluku právě v situacích, kdy je škodná událost způsobena epidemiologickou situací. V takovém případě je u cestovního pojištění srovnání doslova nezbytností.

Tvorba webových stránek: Webklient