eCaravan.cz

magazín o karavanech a karavingu

Kam na cesty s karavanem

Pořídili jste si karavan a rádi byste vyrazili do zahraničí, poznali další kouty Evropy, navštívili...

Pořídili jste si karavan a rádi byste vyrazili do zahraničí, poznali další kouty Evropy, navštívili různé památky a jednoduše nechcete zůstat týden na jednom místě? Máte nespočet možností, kam se s karavanem vydat – jezera, relax, zábavní parky nebo historická města. Níže si ukážeme pár tipů, kam se vydat s karavanem.

Za zážitky do zábavních parků

Nezáleží na tom, zdali máte děti a chcete jim dopřát trochu nevšední zábavy nebo jste starší, ale rádi si vyzkoušíte různé atrakce. Každý park nabízí zážitky jak pro adrenalinové nadšence, tak i pro klidnější povahy.

Zábavní park Gardaland

Jeden z prvních zábavních parků v Evropě je italský Gardaland. Leží nedaleko jezera Lago di Garda, proto si můžete spojit odpočinek u vody s výletem za atrakcemi. Pokud nechcete narazit na davy lidí, vyhněte se návštěvě v srpnu (v celé Itálii jsou prázdniny). Ušetřit můžete díky rezervování vstupenky nejméně 7 dní předem až 8 eur.

Zábavní park Legoland

Nejspíše každý z nás se s legem setkal. Kdo by chtěl vědět o jeho výrobě víc, povozit se na loďce v džungli a mezi zvířaty z lega nebo vidět zmenšené nejznámější stavby, tak je to výlet právě pro vás. Najdete ho v Německu v Günzburgu a je čtvrtým zábavním parkem svého druhu.

Za poznáním a návštěvou historických památek

Pokud vás spíše zajímají památky, můžete navštívit středověké pevnostní město Carcassonne na jihu Francie, které je památkou organizace UNESCO. Najdete zde kamenný most Le Pont Vieux, románsko-gotickou katedrálu St. Nazaire nebo hrad Château Comtal.

Nedaleko od ČR stojí za povšimnutí historické centrum města Salzburg v Rakousku. Za jeho barokní podobu vděčí italským architektům. Slavnou osobností Salzburgu je Wolfgang Amadeus Mozart, jehož dům máte možnost navštívit. Ochutnat můžete i proslulé Mozartovy koule (čokoládové bonbóny). Ať už se vydáte za zábavou nebo historií, nezapomeňte si rovněž sjednat kvalitní pojištění na cesty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web vyrobili ve Webklient.cz