Kam na cesty s karavanem

Pořídili jste si karavan a rádi byste vyrazili do zahraničí, poznali další kouty Evropy, navštívili různé památky a jednoduše nechcete zůstat týden na jednom místě? Máte nespočet možností, kam se s karavanem vydat – jezera, relax, zábavní parky nebo historická města. Níže si ukážeme pár tipů, kam se vydat s karavanem.

Za zážitky do zábavních parků

Nezáleží na tom, zdali máte děti a chcete jim dopřát trochu nevšední zábavy nebo jste starší, ale rádi si vyzkoušíte různé atrakce. Každý park nabízí zážitky jak pro adrenalinové nadšence, tak i pro klidnější povahy.

Zábavní park Gardaland

Jeden z prvních zábavních parků v Evropě je italský Gardaland. Leží nedaleko jezera Lago di Garda, proto si můžete spojit odpočinek u vody s výletem za atrakcemi. Pokud nechcete narazit na davy lidí, vyhněte se návštěvě v srpnu (v celé Itálii jsou prázdniny). Ušetřit můžete díky rezervování vstupenky nejméně 7 dní předem až 8 eur.

Zábavní park Legoland

Nejspíše každý z nás se s legem setkal. Kdo by chtěl vědět o jeho výrobě víc, povozit se na loďce v džungli a mezi zvířaty z lega nebo vidět zmenšené nejznámější stavby, tak je to výlet právě pro vás. Najdete ho v Německu v Günzburgu a je čtvrtým zábavním parkem svého druhu.

Za poznáním a návštěvou historických památek

Pokud vás spíše zajímají památky, můžete navštívit středověké pevnostní město Carcassonne na jihu Francie, které je památkou organizace UNESCO. Najdete zde kamenný most Le Pont Vieux, románsko-gotickou katedrálu St. Nazaire nebo hrad Château Comtal.

Nedaleko od ČR stojí za povšimnutí historické centrum města Salzburg v Rakousku. Za jeho barokní podobu vděčí italským architektům. Slavnou osobností Salzburgu je Wolfgang Amadeus Mozart, jehož dům máte možnost navštívit. Ochutnat můžete i proslulé Mozartovy koule (čokoládové bonbóny). Ať už se vydáte za zábavou nebo historií, nezapomeňte si rovněž sjednat kvalitní pojištění na cesty.

Tvorba webových stránek: Webklient