Jak se vybavit do karavanu, aneb myslíme také na oblečení

Venku to již vypadá velice slibně. Několik teplých dnů i nocí je za námi a snad je větší část ještě před námi. Sezóna cestování s našim oblíbeným karavanem může začít a všichni nadšenci si jistě nemohou dočkat, až vyrazí na první cestu směr určenému cíli. V dnešním článku nebudeme probírat, jak perfektní je vyrazit na výlet či dovolenou v karavanu nebo co potřebujeme na cestách karavanem vědět. Zaměříme se totiž na oblečení, protože být dobře vybaven je základem pohodlného a spokojeného cestování.

Možná si říkáte, proč se zabývat právě oblečením, ale ono to má svůj důvod. Pokud cestujeme karavanem či obytných vozem, trávíme spoustu času v přírodě, protože zastavit karavan a přespat v něm někde v centru města, to snad asi nikde nelze. A co je vlastně smyslem cestování karavanem? Poznávat okolní krajinu, přenocovat tam, kde se nám líbí a užívat si čerstvého vzduchu v krásném přírodním prostředí. A pakliže se pohybujeme v přírodě, musíme mít i správné outdoorové oblečení, protože nikdy nevíme, jaké počasí nás zrovna může potkat. Navíc se hodí splynout s přírodou i barevně a stylově.

Výhodou je to, že si sebou můžeme vzít mnohem více oblečení, než když vyrazíme na dovolenou jen autem, letecky apod. a jsme odkázání na kufr. To si člověk musí pořádně promyslet, co zabalit. Jenže do karavanu nebo obytného vozu můžeme zabalit vše potřebné, aniž bychom se museli omezovat a brát jen to nejnutnější.

Základem výbavy do přírody, co se týče oblečení, je kvalitní obuv a nepromokavá bunda. Co se týče obuvi, i když bude léto, vezměte si alespoň jedny outdoor boty s prodyšnou a nepromokavou membránou. Budou se zaručeně hodit. Dále vsaďte kupříkladu na softshellovou bundu, která zaručí dobrou prodyšnost, tepelnou odolnost i proti větru a voděvzdornost. Ač začíná to nejkrásnější a nejteplejší období v roce, můžete narazit na nevlídné počasí, takže i teplé oblečení je na místě. Samozřejmostí je funkční prádlo, trička, kalhoty, kraťasy, mikiny atd. Každý si zabalí dle vlastních potřeb.

Do přírody se ideálně hodí oblečení v přírodních barvách, jako je zelená, khaki, hnědá apod. Outdoorové oblečení je samo o sobě vytvořeno speciálně pro pobyt v přírodě, proto byste měli nakupovat ve specializovaných prodejnách. Jednou z nich je kupříkladu Army-store.net, kde nabízí široký výběr stylového, funkčního a moderního oblečení do přírody. Zde je možné nakoupit z pohodlí domova vše, co se může při cestování karavanem a při pobytu v přírodě hodit. Váš karavan či obytný vůz to přeci uveze.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tvorba webových stránek: Webklient