Dovolená v zemích Visegrádu – netušené krásy za rozumnou cenu

Blížící se konec zimy a nástup jara je ideální čas na to, abyste začali přemýšlet, kam na dovolenou a objevili krásy tzv. Visegrádské čtyřky – Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko.

Nechte se inspirovat a vydejte se na dobrodružnou dovolenou po střední a východní Evropě. Tyto destinace vám nabídnou nezapomenutelné zážitky a krásy, které si budete navždy připomínat.

Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo obojí, dovolená v karavanu ve zemích V4 je ideálním způsobem, jak uniknout každodennímu shonu a ponořit se do krás tohoto rozmanitého regionu.

Maďarsko, Polsko, Česká republika a Slovensko nabízí řadu výhod pro dovolenou v karavanu. Krásnou krajinu s horami, jezery a řekami, což je ideální pro outdoorové aktivity, jako je camping, turistika a cyklistika. Navíc tyto země jsou bohaté na historii a kulturu, takže turisté mohou navštívit mnoho zajímavých památek a míst. Cena za ubytování a jídlo je v těchto zemích také příznivá, což je výhodné pro turisty s omezeným rozpočtem.

Příklad itineráře pro dvoutýdenní výlet karavanem z Prahy zeměmi Visegrádu

Den 1: Odjezd z Prahy a příjezd do Českého ráje. Zde můžete navštívit například Trosky a projít se krásnou krajinou s unikátními pískovcovými útvary.

Den 2-4: Přejezd do Polska k Baltskému moři na poloostrov Hel. Plavání a vodní sporty na pláži v Helu, večer návštěva místních restaurací a barů. Jeden den věnujte procházkám v místních lesích s vojenskými památkami. Při přejezdu trojměstím (Gdyně, Gdaňsk, Sopoty) nevynechejte jantarové uličky starého hanzovního města Gdaňsk.

Pláže na Helu.
Písečné pláže na Helu vás uchvátí.

Den 4-5: Zamíříte na jih zpět do ČR a cestou se stavte v Krakově. Navštivte jedno z nejkrásnějších měst v Evropě a vychutnejte si bohatou historii a architekturu, jako je královský hrad Wawel. Jen asi hodinku cesty z Krakova si projděte solné doly ve Veličce. Večer můžete přenocovat v Ostravě, kde můžete druhý den navštívit místní hornické historické památky, a pokud vám to vyjde na pátek nebo sobotu, také vyhlášenou Stodolní ulici. Jetliže nevyužijtete některý z okolních kempů, třeba ten u Landeku nebo u hlučínské štěrkovny, pak vězte, že hotely v Ostravě jsou stále ještě za rozumné ceny.

Den 6-7: Přejezd do Tatranského národního parku na Slovensku. Zde můžete vyzkoušet horolezectví a vodní sporty. Cílem může být třeba Štrbské pleso, kam se dostanete unikátní železnicí – zubačkou. Ušetříte tak peníze za dražší parkování v horských střediscích. A když vám vyjde čas, půjčte si člun.

Štrbské pleso
Štrbské pleso je nezapomenutelná podívaná.

Den 8-9: Přejezd do slovenského města Bardejov a návštěva místního historického centra. Zde vás uchvátí malebné náměstí s barevnými měšťanskými domy, majestátní bazilika sv. Egidia, židovské předměstí, historická radnice, katův dům, zachovalé městské hradby s baštami… Na relativně malém území je soustředěno obrovské množství cenných a pozoruhodných památek.

Tip: Pokud pojedete do Šariše autem, využijete hotely v Bardejově nebo si vyberte další cenově dostupné hotely a ubytování na Hotely.cz.

Den 10-11: Zamíříte do Maďarska a zdejší rekreační oblasti Balatonu. Zde můžete vyzkoušet plavání a slunění na pláži. Ceny jsou v Maďarsku nyní díky nízkému kurzu forintu velmi zajímavé. Ať už za jídlo, návštěvy památek, vstupné nebo ubytování v Maďarsku, neutratíte tu majlant.

Den 12-13: Přejezd do Budapešti a prozkoumání města. Zde můžete navštívit místní muzea, termální lázně a historické památky.

Den 14: Návrat do Prahy.

Tento itinerář je jen příkladem a může být upraven podle vašich osobních preference a potřeb.

Tvorba webových stránek: Webklient