Do Kalábrie letecky nebo autem s caravanem?

Léto se blíží mílovými kroky a mnozí z nás se jistě již velice těší na prázdniny. Děti na dva měsíce volna a rodiče na dovolenou, kterou si většinou berou právě během léta. A to je potřeba strávit tím nejlépe možným způsobem, třeba dovolenou u moře. A právě nyní je na čase její plánování. Co takhle pro tu letošní dovolenou vybrat lokalitu, která vám splní sen o dovolené snů? My máme na mysli Kalábrii, kterou navštívilo již mnoho turistů a jejich kladné recenze hovoří o tom, že právě tato destinace je jako stvořená pro letní dovolenou.

Kalábrie patří k oblíbeným destinacím a během hlavní dovolenkové sezóny sem míří mraky turistů. Kalábrie je středomořským rájem. Nachází se v nejjižnější částí Apeninského poloostrova. Krajina je hornatá porostlá piniemi a omývána na západě Tyrhénským a na jihovýchodě Jónským mořem. Ideální dobou ke strávení dovolené, kdy zde panuje nejteplejší počasí, je květen až září. Nejvyšší teploty jsou dosahovány v srpnu. V této destinaci se dokáží vážit turistů a bude o vás perfektně postaráno. Od naší republiky je jih Itálie docela docela, proto je mnohem pohodlnější dopravit se do Kalábrie letecky.

Itálie již navštívilo mnoho českých turistů. Po Chorvatsku je Itálie nejčastějším cílem, kam za mořem vyjíždí čeští turisté. Zejména po revoluci, kdy se nám svět otevřel více, se jezdilo do Itálie běžně autobusem nebo vlastním autem. Ve většině případů na seber Itálie. Z ubytování jsme využívali apartmány, hotely anebo jsme přijeli vlastním karavanem. Výhody, které tato doprava sčítala, už však dávno výhodami nejsou. Dnešní představy o dovolené jsou poněkud odlišné a volíme raději dopravou leteckou. Cestování letadlem je levnější, pohodlnější a rychlejší. Nemluvě o tom, že díky letadlům se dostaneme snáze do vzdálenějších lokalit.

Dnes už není na místě uvažovat o tom, zda pojedeme do Kalábrie letecky z Ostravy, Brna, Prahy či zvolíme dopravu autobusem nebo autem. Je to více než, jasné, že vzhledem k nízkým cenám za letenky, vyššímu komfortu a rychlému dopravení se na místo určení, je varianta dopravy letecky tou nejlepší volbou. Navíc nemusíte být odkázání na termíny, kdy se pořádají hromadně organizované zájezdy, ale klidně je možné si objednat leteckou dopravu na vlastní pěst, ať už vyrazíte letecky z Brna, Prahy nebo Ostravy. Všechna naše mezinárodní letiště tyto lety zajišťují.

Pakliže chcete strávit dovolenou v naprosté pohodě a nechcete se během ní o nic starat, zároveň si přejete, aby výdaje za dovolenou byly pokud možno, co nejnižší, pak je dobré využít i v případě Kalábrie last minute.

Kalábrie vás okouzlí svou nádhernou přírodou, milými lidmi, luxusem, kouzelnými plážemi i čistým mořem. Zajisté budete nad míru spokojení!

Tvorba webových stránek: Webklient