Cestování karavanem Český ráj: Pohádková skalní města

Když se řekne Český ráj, většina z nás si představí zelené lesy, bizarní skalní útvary a tajemné hrady a zříceniny. A pokud k tomu přidáme luxus cestování karavanem, stane se dovolená v Českém ráji skutečným dobrodružstvím.

Začneme v srdci Českého ráje, v malebném městečku Turnov. Odtud můžeme vyrazit směrem k záhadnému hradu Trosky. Hrad, který se tyčí na dvou skalních věžích, nabízí nezapomenutelný výhled na krajinu kolem. Když slunce klesá k obzoru a stíny se protáhnou, hrad Trosky jako by se měnil v bránu do pohádkového světa.

TIP: Plánujete podzimní dovolenou? Zkuste ubytování na Hotel.cz

Pak zamíříme směrem k Prachovským skalám. Tyto skalní útvary, které vypadají jako vytvořené kouzelnou rukou, nás zavedou do hlubokých lesů. Podzim je ideální dobou pro procházky těmito lesy. Když se vzduch ochladí a listí se začne barvit do zlatých a červených odstínů, stane se procházka lesem opravdovým meditativním zážitkem. A co je lepšího než po takové procházce sbírat kaštany a houby, které se skvěle hodí k večernímu táboráku u karavanu? A pokud karavan nemáte, ubytování v Českém ráji jistě najdete on-line.

Dalším nezapomenutelným místem je skalní město Hrubá Skála. Zdejší zámek je doslova vrytý do skalních stěn a obklopen hlubokými lesy. Z Hrubé Skály můžeme pak zamířit k nedalekému Drábským světničkám, kde nás čeká další skalní dobrodružství.

Ať už si vyberete jakoukoliv trasu v Českém ráji, jedno je jisté – každý krok vás zavede do kouzelného světa plného pohádek, legend a tajemství. Cestování karavanem pak přidává svobodu a nezávislost, díky které můžete tento kout Čech prozkoumávat vlastním tempem.

Nenechte se odradit chladnějším podzimním počasím. Vybavte se teplým oblečením, dobrými botami a dejte se na cestu za dobrodružstvím v Českém ráji.

Tvorba webových stránek: Webklient